Visas kategorijas
EN

Sākums> Jaunumi

Ilgtspējīga iepakojuma patērētāja ziņojums par 2022. gadu

Laiks: 2023-04-03 Rezultāti: 22

Shorr Packaging ir izlaidusi savu Ilgtspējīga iepakojuma patērētāju ziņojumu 2022. gadā, kas liecina, ka 86% patērētāju, visticamāk, iegādāsies zīmolu ar ilgtspējīgu iepakojumu.

Ilgtspējīga iepakojuma patērētāja ziņojums 2022. gadam (1)

Patērētāju pieprasījums pēc ilgtspējīga iepakojuma

Aptaujā konstatēts, ka ilgtspējība bija patērētāju uzmanības centrā un pat ietekmēja viņu lēmumus par pirkumiem — 47% aptaujāto patērētāju teica, ka viņi maksātu vairāk par ilgtspējīgi iepakotiem produktiem.

Faktiski 59% teica, ka apzināti izvēlas produktus tikai to videi draudzīgā iepakojuma dēļ, piemēram, atkārtoti lietojamā, kompostējamā, pārstrādājamā un ēdamā iepakojuma.

Trešdaļa patērētāju apgalvo, ka viņi faktiski izvairās no produkta iegādes, jo uz iepakojuma nav norādīts "ilgtspējīgs"; 77% aptaujāto sagaida, ka tuvākajā nākotnē vairāk zīmolu piedāvās 100% ilgtspējīgu iepakojumu. Tāpēc zīmoliem visās nozarēs jābūt gataviem reaģēt uz šo pieprasījumu, pretējā gadījumā viņi palaidīs garām iespēju.

Ilgtspējīga iepakojuma patērētāja ziņojums 2022. gadam (2)

Vadošā nozare ilgtspējīgi iepakotu produktu veicināšanā ir pārtikas un dzērienu rūpniecība, un 59% patērētāju atzīst savus centienus. Gluži pretēji, 29% cilvēku domā, ka ir daudzas lietas, ko tā var un vajadzētu darīt.

Ilgtspējīgam iepakojumam šobrīd ir jābūt galvenajai zīmolu un mazumtirgotāju prioritātei, atzīmēja 50% aptaujāto. 26% uzskata, ka zina savu iecienītāko zīmolu ilgtspējības iniciatīvas.

Ilgtspējīga iepakojuma patērētāja ziņojums 2022. gadam (3)

Patērētāju preferences un bažas

Pēdējā gada laikā 76% patērētāju ir apzināti iegādājušies ilgtspējīgākus produktus. 64% apgalvo, ka ilgtspējīgs iepakojums ir svarīgs faktors viņu pašreizējā produktu atlases procesā. Demogrāfiski cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem (69%), pērkot produktus, biežāk pievērš uzmanību ilgtspējībai.

Ilgtspējīga iepakojuma ietekme uz zīmola lojalitāti

Sešdesmit astoņi procenti aptaujāto patērētāju ir gatavi pāriet no viena lojāla zīmola uz citu, kas piedāvā ilgtspējīgu iepakojumu. Astoņdesmit deviņi procenti aptaujāto atzina, ka pārstrādājamība ir ļoti svarīga. 47% pamanītu, ja uz iepakojuma būtu norādīts ilgtspējība, un 69% visdrīzāk iegādātos produktu ar skaidru valodu/simboliem, lai pastiprinātu ilgtspējības apgalvojumus. 26% un 36% patērētāju ir "ārkārtīgi" un "ļoti" noraizējušies par iepakojuma ietekme uz vidi.

Ilgtspējīga iepakojuma patērētāja ziņojums 2022. gadam (4)

Secinājums: apmierināt patērētāju pieprasījumu pēc ilgtspējīga iepakojuma

Šobrīd patērētāju pieprasījums pēc ilgtspējīga iepakojuma ir skaidrs, un lielākā daļa patērētāju apzināti izvēlas produktus ar skaidrām ilgtspējīga iepakojuma etiķetēm.

Aptaujā secināts, ka jaunāki patērētāji, kas ir galvenais pirkšanas demogrāfiskais rādītājs, biežāk iegādāsies konkurējošus zīmolus, jo tie piedāvā ilgtspējīgu iepakojumu. Neskatoties uz neseno cenu pieaugumu dažiem patēriņa produktiem, gandrīz puse aptaujāto patērētāju apgalvoja, ka ir gatavi maksāt vairāk par produktiem, kas piedāvā ilgtspējīgu iepakojumu.